Nowy model ŠKODY na rynek chiński

Nowy model ŠKODY na rynek chiński: pierwsze szkice miejskiego SUV-a

Nowy model ŠKODY na rynek chiński: pierwsze szkice miejskiego SUV-a

19. 4. 2018

ŠKODA opublikowała pierwsze szkice swojego nowego modelu. To SUV, który powstał specjalnie z myślą o potrzebach kierowców chińskich miast. W Chinach uzupełni on gamę SUV-ów ŠKODY obok już dostępnych tam modeli KODIAQ i KAROQ. Trzeci SUV marki swoją premierę będzie świętował tuż przed rozpoczęciem tegorocznej edycji targów motoryzacyjnych w Pekinie.

Po wprowadzeniu na rynek modeli KODIAQ i KAROQ, ofensywa ŠKODY w segmencie SUV wchodzi na kolejny poziom. Teraz marka przeniosła swój ekspresyjny język stylistyczny do miejskiego SUV-a, który będzie wzmacniał jej emocjonujący charakter na rynku chińskim.

Premierowy pokaz nowego SUV-a ŠKODY będzie stanowił jedno z głównych wydarzeń tegorocznej edycji targów w Pekinie. Przy projektowaniu modelu, ŠKODA uwzględniła specyficzne oczekiwania i preferencje chińskich klientów w zakresie stylistyki i wyposażenia pojazdu. W nowym modelu grill i reflektory tworzą jedną, zwartą formę. Wcięcie wyrzeźbione w dolnej partii drzwi rozciąga się ku tylnej osi, wzmagając optyczny efekt szerokich nadkoli. Pas tylni oraz tylne światła mają charakterystyczne, dla aut marki ŠKODA, kryształowe kształty.

Po pierwszym kwartale 2018 roku, marka może pochwalić się ponad trzydziestoprocentowym udziałem rynkowym w segmencie SUV-ów w Chinach. ŠKODA odgrywa na tym rynku bardzo ważną rolę, która wraz z pojawieniem się nowego modelu w ofercie powinna tylko wzrosnąć. Do Chin trafia obecnie co czwarty nowy samochód marki. W 2017 roku wynik dostaw wyniósł 325 000 samochodów - to najlepszy wynik od momentu, kiedy marka powróciła na ten rynek w 2007 roku.