Nowe wersje silnikowe ŠKODY SUPERB z siedmiobiegową przekładnią automatyczną DSG

Nowe wersje silnikowe ŠKODY SUPERB z siedmiobiegową przekładnią automatyczną DSG

21. 6. 2017

Kolejne wersje napędowe modeli SUPERB i SUPERB COMBI zostaną wzbogacone o warianty z siedmiobiegową przekładnią automatyczną, gwarantującą jeszcze wyższy poziom komfortu, osiągów oraz ekonomiki jazdy.

Nowe wersje silnikowe ŠKODY SUPERB

Siedmiobiegowa przekładnia dedykowana będzie dla wersji silnikowych 2.0 TDI 150 KM oraz 2.0 TDI 190 KM (także w wariancie z napędem 4x4). Nowa skrzynia produkowana będzie już od ostatniego tygodnia czerwca. Ceny wersji z nową skrzynią siedmiobiegową pozostają bez zmian wobec dotychczasowej z sześcioma przełożeniami. To już kolejne wersje napędowe, które zyskały to nowoczesne rozwiązanie: dotychczas było ono oferowane przy silnikach 1.4 TSI 150 KM oraz 1.8 TSI 180 KM.

Grupa Volkswagen jest światowym pionierem skrzyni dwusprzęgłowych (DSG): niemiecki koncern wprowadził ją do oferty jako pierwszy w przemyśle motoryzacyjnym w roku 2003. Do oferty ŠKODY przekładnia tego typu dołączyła w roku 2009. Skrzynia dwusprzęgłowa to najnowocześniejszy i najbardziej efektywny sposób przeniesienia napędu: dzięki posiadaniu kolejnego przełożenia zawsze w gotowości, napęd jest dostarczany bez żadnych przerwy i strat energii. Dzięki temu rozwiązanie to nie tylko gwarantuje większy komfort i wyższe osiągi, ale i ma kluczowy wpływ na dalsze ograniczanie zużycia paliwa i emisji szkodliwych gazów.

Wzbogacenie oferty modelu SUPERB o nową skrzynię DSG dla wersji silnikowych 2.0 TDI 150 KM oraz 2.0 TDI 190 KM to kolejna ze zmian we flagowym modelu czeskiej marki. O niedawnym wprowadzeniu do oferty nowych elementów wyposażenia informowaliśmy wcześniej.

ŠKODA SUPERB dostępna bardziej niż dotąd

„Model SUPERB pozostaje jednym z najchętniej wybieranych w Polsce samochodów segmentu B. W ciągu pierwszych pięciu miesięcy tego roku zarejestrowano w naszym kraju 2 997 egzemplarzy tego modelu, co daje mu pozycję wicelidera w tej klasie w klasyfikacji od początku roku 2017” – mówi Dariusz Brodnicki, Dyrektor Sprzedaży ŠKODY. „Do długiej listy korzyści wynikających z wyboru flagowego modelu ŠKODY można dopisać kolejny: szybki czas realizacji zamówień. Dzięki optymalizacji czasu dostawy oraz nieustannemu wzbogacaniu oferty, SUPERB pozostaje jedną z najatrakcyjniejszych i najpopularniejszych pozycji w swoim segmencie”.

Ostatnie newsy

Wszystkie newsy