NOWA ŠKODA SUPERB I NAJLEPSZE MIASTO NA ŚWIECIE

July 12, 2019
To miasto zostało po raz dziesiąty z rzędu ogłoszone najlepszym miejscem do życia na świecie. Oferuje piękne zabytkowe budynki, nową śmiałą architekturę, przytulne kawiarnie, połączenie dawnych czasów i nowoczesnego stylu… Czy znasz miasto, do którego zabraliśmy nową ŠKODA SUPERB?

W tym roku austriacka stolica Wiednia po raz dziesiąty z rzędu miała najwyższą jakość życia. Według corocznej ankiety przeprowadzonej przez firmę konsultingową Mercer, to miasto oferuje najlepszą kombinację wszystkiego, czego potrzebujesz do przyjemnego życia - wysoki poziom edukacji, kwitnące życie kulturalne, bogactwo, dobry klimat społeczny, mnóstwo zajęć rekreacyjnych, piękna przyroda i świetna infrastruktura.

Wybierz się na wycieczkę po Wiedniu z siedziby nowej ŠKODY SUPERB i ciesz się atmosferą najlepszego miejsca na Ziemi.

Wiedeń okazał się również miejscem, gdzie po raz pierwszy zaprezentowano publicznie zmienioną ŠKODĘ SUPERB. Samochód stara się być jak to miasto - gdzieś, gdzie życie jest wspaniałe. Projekt łączy w sobie nowoczesne funkcje, takie jak nowoczesne reflektory LED, z klasycznym kształtem okazałego sedana. Wyrafinowane wyposażenie obejmuje nowy predykcyjny tempomat i inteligentne reflektory LED Matrix, dzięki czemu kierowcy mogą się zrelaksować i po prostu cieszyć się komfortową jazdą. Dużo miejsca w środku, wysokiej jakości materiały wewnętrzne i wentylowane fotele to jeszcze kilka funkcji, które poprawiają jakość życia pasażerów.

CZEGO NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ W WIEDNIU?

Historyczne centrum

Dzięki tak wielu wspaniałym zabytkom w jednym miejscu, możesz zobaczyć wiele w ciągu zaledwie kilku godzin. Na początek jest Katedra św. Szczepana (Stephansdom), rozległa dzielnica muzeów (MuseumsQuartier lub MQ) z pięknymi budynkami i posągami, smukły budynek ratusza, słynna Opera Państwowa, wciąż funkcjonalna i dostępna Hiszpańska Szkoła Jeździecka (Spanische Hofreitschule) i Karlskirche.

Jeśli lubisz nowoczesny design i architekturę, na nowym kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Wiedniu znajdziesz wiele różnorodnych, fascynujących budynków. W ciągu niespełna czterech lat obok parku rozrywki Prater powstał nowy punkt orientacyjny miasta - oparty na projektach światowej sławy pracowni architektonicznych.

Ponieważ Prater (lub Wurstelprater) znajduje się zaledwie kilkaset metrów od uniwersytetu, zdecydowanie zalecamy zatrzymanie się tutaj. Jego historia sięga XVIII wieku i łączy tradycyjne, historyczne atrakcje z nowoczesną zabawą. Tuż obok wejścia do tego dużego i różnorodnego parku znajduje się Riesenrad, najstarszy diabelski młyn na świecie. Istnieje również wiele przejażdżek dla miłośników adrenaliny.

W latach 70. i 80. architekt, malarz i rzeźbiarz Friedensreich Hundertwasser stworzył kilka słynnych zabytków w Wiedniu. Dziki - a nawet szalony - apartamentowiec Hundertwasserhaus to hipnotyzujący wicher kolorów i kształtów, z roślinnością zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Równie niekonwencjonalny jest zakład przetwarzania odpadów w energię w Spittelau, symbolizujący symbiozę technologii, sztuki i ekologii.

Barokowy pałac Schönbrunn, letnia rezydencja cesarzy austriackich, to duży, rozległy kompleks z licznymi niezwykłymi zakamarkami. Oprócz samego pałacu, z 1441 pokojami i dwiema kuchniami, w tym miejscu znajduje się również najstarsze zoo na świecie, muzeum powozów konnych Wagenburg, labirynt ogrodowy, tropikalny pawilon i największa glorietta na świecie - ze świetną kawiarnią i wspaniałym widokiem na Wiedeń.

Belvedere, spektakularny kompleks pałacowy, został sprytnie zbudowany na łagodnym wzgórzu, dzięki czemu odwiedzający mogą cieszyć się naprawdę wspaniałym widokiem na cały teren. Składa się z dwóch pałaców połączonych trzypoziomowym ogrodem francuskim. Zawiera także wiele klasycznych dzieł sztuki.

Wiedeń ma wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o zabytki, ale nie zapomnij cieszyć się spokojnym, codziennym życiem. Wybierz się na spacer wzdłuż nabrzeża Dunaju, wzdłuż którego znajduje się wiele przyjemnych lokali i skosztuj słynnych lokalnych specjałów - Wienerschnitzel i ciasta Sacher, wypij solidną kawę i lokalne wino. Być może odwiedź akwarium Haus des Meeres lub przejdź się alejkami, wybierz się na spacer do parku, a wieczorem baw się w mieście. To wtedy odkryjesz prawdziwy urok Wiednia.


Ostatnie newsy