Nowa ŠKODA KAROQ wygrywa Złotą Kierownicę

Nowa ŠKODA KAROQ wygrywa Złotą Kierownicę

Nowa ŠKODA KAROQ wygrywa Złotą Kierownicę

9. 11. 2017

Magazyny motoryzacyjne „Auto Bild” i „Bild am Sonntag” nagrodziły ŠKODĘ KAROQ Złotą Kierownicą 2017. Jurorzy oraz czytelnicy z ponad 20 krajów europejskich zdecydowali o zwycięstwie ŠKODY KAROQ w kategorii „małe SUV-y”.

„Dzięki modelowi KAROQ, który wyznacza standardy w wielu dziedzinach, konsekwentnie dążymy do udanej ofensywy w segmencie SUV” - powiedział Christian Strube, Członek Zarządu ŠKODA AUTO ds. Rozwoju Technicznego. „Cieszę się, że nasz najnowszy model tak świetnie sobie radzi. Zdobyta nagroda pokazuje, że w przypadku modelu KAROQ oferujemy obecnie najatrakcyjniejszy samochód w kategorii kompaktowych SUV-ów "- dodał Strube.

Złota Kierownica to jedna z najbardziej pożądanych, europejskich nagród samochodowych. W tym roku, w rywalizacji brały udział 42 modele, podzielone na szereg kategorii. ŠKODA KAROQ rywalizowała w najmocniej obsadzonej kategorii „małe SUV-y” z aż dwunastoma nominowanymi. Czytelnicy „Auto Bild” i „Bild am Sonntag” głosowali na swoich czterech faworytów w każdej konkursowej kategorii. Podczas trudnych jazd próbnych na Balocco w północnych Włoszech, finaliści byli oceniani przez jury złożone z 53 ekspertów, w tym kierowców wyścigowych, inżynierów, celebrytów, projektantów i wydawców czołowych europejskich magazynów motoryzacyjnych.

KAROQ zachwycił jurorów komfortem i przestronnością wnętrza. Ponadto jury przyznało nowemu modelowi ŠKODY dużo punktów za rozwiązania zastosowane w systemach infotainment. Przypomnijmy, że KAROQ to także pierwszy model marki oferujący cyfrowy zestaw wskaźników z personalizacją ustawień.