NAJLEPSZE Z STORYBOARDU: PRZESZŁOŚĆ, TERAŹNIEJSZOŚĆ I PRZYSZŁOŚĆ

December 27, 2018
W 2018 roku Storyboard ŠKODA zabrał Cię w podróż, która pokazała historię SUV-ów, wypełniła najgorętszymi wiadomościami ze świata ŠKODA i nakreśliła przyszłość należącą do e-mobilności. Cóż to była za jazda! Spójrzmy na to jeszcze raz.

Nasz przegląd obowiązkowych lektur z 2018 roku rozpoczyna się od babci wszystkich sportowych pojazdów użytkowych ŠKODA. Obecnie SUV-y są modne, ale już w 1966 r. TREKKA, model oparty na modelu ŠKODA OCTAVIA i wyprodukowany w Nowej Zelandii, był naprawdę jedyny w swoim rodzaju. Jednak było to dalekie od luksusu dzisiejszych SUV-ów. Jasne, że nie było podgrzewanych foteli, ale ten model nie miał nawet radia samochodowego. Szczerze mówiąc, minie jeszcze kilka lat, zanim masowo produkowane radiotelefony trafią do dowolnego modelu ŠKODY. Jeszcze w 1992 r. jednostki główne FAVORIT nadal były jedynie funkcją opcjonalną lub czasami były instalowane w specjalnych edycjach. Od tego czasu rozwój systemów audio zaszedł bardzo wysoko, ponieważ w dzisiejszych czasach możesz już pozostać online w ŠKODZIE. Daje to wiele zalet. Na przykład, jeśli byłeś online w marcu 2018 r., Storyboard dał ci szansę na poznanie stoiska genewskiego ŠKODY w Genewie, gdzie głównym wyborem była koncepcja ŠKODA VISION X.
https://youtu.be/n47gPHRIw8Q

Na targach samochodowych pojawiły się również ciekawe innowacje, takie jak najwyższy poziom wykończenia LAURIN & KLEMENT ŠKODY KODIAQ oraz odnowiona ŠKODA FABIA.

Jego poprzednik - poprzednie wcielenie ŠKODY FABIA - został zaprezentowany w niezwykłym świetle w jednym z artykułów przedstawionych przez Storyboard. Po długotrwałym teście wymagającym przejechania 100 000 kilometrów, zdemontowano go do ostatniej śrubki. Zobaczcie sami w naszym wideo. A jeśli zauważysz jakieś nieznane części i nie jesteś pewien, do czego służą, obejrzyj wszystkie odcinki naszej serii ŠKODA z punktu widzenia mechanika, w którym znajdziesz opisane wszystkie ważne komponenty samochodowe.
https://youtu.be/ycDB-09-JMI

Geneva Motor Show nie było jedynym motoryzacyjnym wydarzeniem roku. Paris Motor Show, na którym zaprezentowaliśmy rodzinę RS, był równie ważny. To właśnie w Paryżu ŠKODA oddała swoją ŠKODĘ KODIAQ RS, a VISION RS zgłębia swoje światowe premiery.
https://youtu.be/MZw8pzllzCg

Podczas Salonu Samochodowego w Paryżu po raz pierwszy KAROQ SCOUT i KAROQ SPORTLINE ujrzały światło dzienne. Storyboard przeprowadził porównanie, abyś mógł wyraźnie je odróżnić. A teraz każdy, kto szuka słońca i letniego powietrza, może przynajmniej poczuć komfort w ŠKODA SUNROQ, studenckim stylowym kabriolecie opartym na KAROQ.

Gwiazdą pokazu pod koniec roku była bez wątpienia ŠKODA SCALA. Storyboard stopniowo wypełniał czytelników wszystkimi szczegółami nowego modelu. Artystycznie zakamuflowana wersja samochodu przyciągnęła wiele uwagi na praskiej ścianie Lennona, gdzie widoczna jest w dziele ulicznego artysty Chemise. Wszystko to zostało udokumentowane przez fotografa i twórcę z Nowego Jorku Dave'a Krugmana:
https://youtu.be/OO6f21K1qMs

Niedługo potem nadszedł czas, by nowa SCALA zaprezentowała się światu w całej okazałości. To atrakcyjny samochód, który może pochwalić się kilkoma nowościami. Jest to na przykład pierwszy model europejski, w którym na piątych drzwiach widnieje nazwa ŠKODA w postaci liter - zamiast logo. Ten element jest dziełem Olivera Stefani, głównego projektanta ŠKODY, którego filozofią jest, że „design tworzy emocje”. W wywiadzie dla Storyboard przedstawił niektóre ze swoich odpowiedzi.

W 2018 roku znaleźliśmy również czas - jak wspomniano - na nakreślenie kształtu rzeczy, które mają pojawić się w naszej serii na temat przyszłej mobilności. Można na przykład dowiedzieć się, jak działa silnik elektryczny, jakie priorytety realizuje ŠKODA w zakresie e-mobilności i jakie samochody elektryczne mogą zaoferować klientom.

Ostatnie newsy