NAJLEPSZE E-PYTANIA i E-ODPOWIEDZI

NAJLEPSZE E-PYTANIA i E-ODPOWIEDZI

NAJLEPSZE E-PYTANIA i E-ODPOWIEDZI

28. 1. 2020

Baterie, ładowarki, prąd przemienny lub stały, rekuperacja - świat pojazdów elektrycznych jest szeroki, fascynujący, ale dla wielu z nas jeszcze nieco tajemniczy. ŠKODA Storyboard sprawdził, co najbardziej nas interesuje i znalazł odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące ładowania i akumulatorów.

Jakie są zalety baterii litowo-jonowej?

W porównaniu z innymi akumulatorami, akumulator litowo-jonowy ma wysoką gęstość energii, dobrą wydajność i cechy bezpieczeństwa (szybkie przyspieszenie) przy minimalnym efekcie pamięci, a także odznacza się długą żywotnością i ma rozsądne koszty sprzedaży, które można jeszcze bardziej zmniejszyć w ciągu następnych kilku lat. Dzięki temu akumulator litowo-jonowy spełnia wszystkie kryteria Grupy Volkswagen pod względem codziennej przydatności, żywotności i kryteriów bezpieczeństwa.

Jak ciężar akumulatora wpływa na właściwości jezdne?

Akumulator jest zainstalowany w podłodze pojazdu centralnie między osiami. Powoduje to niski środek ciężkości z optymalnym rozkładem ciężaru na przednią i tylną oś. Wynik? Bardzo dobra charakterystyka jazdy ze sportowym prowadzeniem i pokonywaniem zakrętów.

Czy akumulator ulega uszkodzeniu, jeśli jest ładowany codziennie lub jest ładowany zbyt długo?

Nie, codzienne ładowanie nie stanowi problemu. Ładowanie zostanie zakończone automatycznie po naładowaniu akumulatora.

Ostatnie newsy

Wszystkie newsy