NAJLEPSZE E-PYTANIA i E-ODPOWIEDZI

January 28, 2020
Baterie, ładowarki, prąd przemienny lub stały, rekuperacja - świat pojazdów elektrycznych jest szeroki, fascynujący, ale dla wielu z nas jeszcze nieco tajemniczy. ŠKODA Storyboard sprawdził, co najbardziej nas interesuje i znalazł odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące ładowania i akumulatorów.

Jakie są zalety baterii litowo-jonowej?

W porównaniu z innymi akumulatorami, akumulator litowo-jonowy ma wysoką gęstość energii, dobrą wydajność i cechy bezpieczeństwa (szybkie przyspieszenie) przy minimalnym efekcie pamięci, a także odznacza się długą żywotnością i ma rozsądne koszty sprzedaży, które można jeszcze bardziej zmniejszyć w ciągu następnych kilku lat. Dzięki temu akumulator litowo-jonowy spełnia wszystkie kryteria Grupy Volkswagen pod względem codziennej przydatności, żywotności i kryteriów bezpieczeństwa.

Jak ciężar akumulatora wpływa na właściwości jezdne?

Akumulator jest zainstalowany w podłodze pojazdu centralnie między osiami. Powoduje to niski środek ciężkości z optymalnym rozkładem ciężaru na przednią i tylną oś. Wynik? Bardzo dobra charakterystyka jazdy ze sportowym prowadzeniem i pokonywaniem zakrętów.

Czy akumulator ulega uszkodzeniu, jeśli jest ładowany codziennie lub jest ładowany zbyt długo?

Nie, codzienne ładowanie nie stanowi problemu. Ładowanie zostanie zakończone automatycznie po naładowaniu akumulatora.

Ostatnie newsy