NAJLEPSZE ARTYKUŁY NA STORYBOARD NA TEMAT eMOBILNOŚCI

December 12, 2018
W Storyboard ŠKODA regularnie pojawiają się raporty na temat emobilności, która jest obecnie bardzo popularnym tematem. Rzućmy okiem na niektóre kluczowe czynniki zgłoszone w tegorocznych artykułach na temat naszej elektrycznej przyszłości.

W JAKI SPOSÓB KLIENCI KORZYSTAJĄ Z SAMOCHODÓW ELEKTRYCZNYCH?

Dr Guido Haak, szef działu zarządzania produktem ŠKODA, spotkał się z Storyboard, aby omówić zalety i wady związane z początkiem ery pojazdów elektrycznych. Główne zalety to niższe koszty eksploatacji, niższe koszty paliwa i łatwiejsza konserwacja. Co więcej, mniejsze rozmiary silników elektrycznych w porównaniu do silników spalinowych oznaczają większą elastyczność w aranżacji wnętrz - na przykład „frunk”, czyli przedni bagażnik. Z drugiej strony ceny zakupu są obecnie wyższe. Mówiąc to, oczekuje się, że ceny spadną wraz ze spadkiem kosztów zakupu baterii. Rozrasta się również infrastruktura ładowania.

Pomimo pojawienia się (a dokładniej zwrotu) samochodów elektrycznych właściciele samochodów ICE nie mają się czego obawiać, ponieważ stacje benzynowe, warsztaty i inne usługi mają pozostać jeszcze przez co najmniej kilka dekad.

JAK DZIAŁA SILNIK ELEKTRYCZNY? 10 PYTAŃ I ODPOWIEDZI

Dla wielu kierowców sposób działania silników elektrycznych pozostaje tajemnicą, mimo że pod wieloma względami są one prostsze niż silniki spalinowe. Eksperci ŠKODY udzielili jasnych i zrozumiałych odpowiedzi na najważniejsze pytania w artykule pod linkiem. Dowiesz się na przykład, w jaki sposób silniki elektryczne i silniki spalinowe różnią się konstrukcją i zachowaniem, w jaki sposób obliczane są osiągi i zużycie pojazdów elektrycznych, jak są one serwisowane, jaka jest ich żywotność oraz czy wszystkie silniki elektryczne są w dużej mierze znaczące .

5 PRIORYTETÓW eMOBILNOŚCI ŠKODY

Istnieje 5 głównych elementów zelektryfikowanego pojazdu ŠKODA. Pierwszą kluczową kwestią jest radość z jazdy. Tutaj pojawia się fakt, że maksymalny moment obrotowy silników elektrycznych jest dostępny już od zerowych obrotów. Druga kwestia to atrakcyjny wygląd, wykorzystując fakt, że silniki elektryczne są mniejsze niż jednostki spalania, dzięki czemu układ jest znacznie bardziej elastyczny. Trzecim kluczowym obszarem jest łączność internetowa samochodu i zaawansowane systemy wspomagania kierowcy. Czwarty priorytet to stosunek jakości do ceny, tradycyjnie mocna strona samochodów marki ŠKODA. Wreszcie piąty kluczowy punkt to zasięg. Jest to ważny czynnik dla klientów przy podejmowaniu decyzji o zakupie samochodu elektrycznego.

5 POZIOMÓW AUTONOMICZNEJ JAZDY

Autonomiczna jazda była ostatnio bardzo popularna, ale nie wszyscy wiedzą, że ma ona kilka poziomów. Większość dzisiejszych samochodów nadal jest klasyfikowana poniżej poziomu zero, tj. brak automatyzacji, co oznacza, że ​​kierowca stale kontroluje samochód. Ale dodając adaptacyjny tempomat, który utrzymuje bezpieczną odległość od samochodu jadącego z przodu i dopasowując się do jego prędkości, masz auto z najwyższej półki, które może stać się jednocześnie asystentem kierowcy. Jeśli twój czterokołowy przyjaciel może wykonywać wiele zadań jednocześnie, wykonując jednocześnie dwie czynności, takie jak skręcanie i kontrolowanie pedałów podczas manewrów parkowania, masz w rękach drugi poziom - częściową automatyzację. Poziom trzeci to automatyzacja warunkowa - jest to miejsce, w którym system może np. przejąć pełną kontrolę nad samochodem na autostradzie. Wchodząc na kolejny wyższy poziom stajesz się posiadaczem wysokiej automatyzacji, gdy samochód zarządza wszystkim, wyłączając oczywiście ekstremalne sytuacje. I na koniec, ale na pewno nie mniej ważny, poziom piąty to samochód, który w zasadzie nie potrzebuje nawet kierownicy, a nawet w godzinach szczytu bezpiecznie zabierze Cię np. do domku na weekendowy wypad w Alpach.


Ostatnie newsy