NA PLANIE „ODCINKA SPECJALNEGO”: DROGA DO BEZPIECZEŃSTWA

January 29, 2019
Śledzicie serię „Odcinek Specjalny”? Jesteście ciekawi, jak praca nad takim programem wygląda od kuchni? W takim razie mamy coś dla Was.

„Odcinek Specjalny” to cykl filmów na YouTubie, w których Mikołaj Marczyk, kierowca zespołu ŠKODA Polska Motorsport, spotyka się z osobami, które – podobnie jak on – w pracy realizują swoją pasję. Na pokładzie ŠKODY FABIA R5 opowiada gościom o rajdach i odpowiada na ich pytania, co pozwala widzom spojrzeć na motorsport z różnych perspektyw, często zupełnie zaskakujących. Nieodzownym elementem każdego odcinka jest też nietypowy challenge między Mikołajem i jego gościem. Do tej pory powstały cztery odcinki cyklu, a bohaterką ostatniego z nich była piosenkarka Bovska, znana m.in. z przeboju „Kaktus”. Przy tej okazji stworzyliśmy krótki materiał, który pokazuje, jak wygląda praca na planie „Odcinka Specjalnego”.

Zależało nam przede wszystkim na tym, żeby pokazać, jak ważną kwestią przy tego typu produkcjach jest bezpieczeństwo całej ekipy. Na miejscu przez cały czas był z nami zespół ratowników medycznych z karetką oraz ekipa straży pożarnej z wozem. Bovska, zanim wsiadła do ŠKODY OCTAVIA RS i ruszyła na tor, by ścigać się z Marczykiem, musiała przejść krótkie szkolenie pod okiem wykwalifikowanego trenera ŠKODA Auto Szkoły. Trener pokazał jej, jak ustawić fotel i zająć prawidłową pozycję za kierownicą, jak ruszać i hamować i na co zwracać szczególną uwagę w trakcie jazdy. Następnie przejechał z piosenkarką tor, aby zapoznać ją z trasą i pokazać, jak bezpiecznie ją pokonać.

Praca ekipy na planie takiej produkcji nie należy do łatwych – zdjęcia trwają zwykle cały dzień, a w tym przypadku wrześniowe słońce przypiekało tak, że każdy skrawek cienia na torze w Mikołajkach był na wagę złota. Samochód rajdowy nie ma klimatyzacji, więc w taki upał temperatura w środku może osiągnąć ponad 50 stopni. Dodajcie do tego kombinezon i kask i spróbujcie sobie wyobrazić, co musieli przechodzić Bovska i Mikołaj podczas ostrej jazdy po torze. Wyrazy uznania za to, że dzielnie znosili całą sytuację i do końca dnia zachowali dobre humory.

Mamy nadzieję, że ten materiał pozwoli Wam zrozumieć, że przy całej frajdzie, jaką jest filmowanie popisów Mikołaja, ani na chwilę nie zapominamy o tym, co najważniejsze – maksymalnym bezpieczeństwie. Oglądajcie i dawajcie znać w komentarzach, jak Wam się podobało. A jeśli nie widzieliście poprzednich „Odcinków Specjalnych”, to zachęcamy do natychmiastowego nadrobienia zaległości!

W zależności od modelu, wariantu i wersji zużycie paliwa w cyklu mieszanym od 4,6l/100km do 8,2l/100km, emisja CO2 od 141g/km do 185g/km (dane na podstawie świadectw homologacji typu). Zużycie paliwa i emisja CO2 zostało określone zgodnie z procedurą WLTP. O szczegóły zapytaj Autoryzowanego Dealera Marki ŠKODA lub sprawdź na stronie WLTP / zużycie paliwa i emisja CO2. Nie dotyczy samochodu rajdowego, nie jest dostępny w sprzedaży na rynku polskim.

Ostatnie newsy