Milion silników serii EA211!

Milion silników serii EA211!

29. 11. 2016

ŠKODA AUTO wyprodukowała milionowy egzemplarz nowoczesnego silnika TSI z serii EA211. Mająca zastosowanie w całej Grupie Volkswagen uznana jednostka benzynowa jest produkowana przez czeską markę od 2012 roku.

Milion silników serii EA211!

Przez ostatnie cztery lata gama silników z tej rodziny produkowanych przez ŠKODĘ rozszerzyła się już do czterech wariantów pojemności, a w przyszłym roku dołączy do nich kolejny wariant: nowoczesny 1.0 TSI.

„Przez ostatnie lata ŠKODA z powodzeniem poszerza swoje portfolio produkcyjne w ramach strategii rozwoju marki i grupy” – powiedział Michael Oeljeklaus, członek Zarządu ŠKODY ds. Produkcji. „Milion wyprodukowanych silników z serii EA211 to kolejny niepodważalny dowód na najwyższą jakość produkcji ŠKODY i wysokie kwalifikacje pracowników w Mladej Boleslavi” – dodał.

Jednostki serii EA211 można znaleźć w modelach ŠKODY FABIA, RAPID, OCTAVIA, YETI i SUPERB oraz wielu innych produktach Grupy Volkswagen. Każdego dnia 1400 pracowników wytwarza ponad 2000 jednostek tego typu.

Turbodoładowane jednostki benzynowe z wtryskiem bezpośrednim typu TSI z rodziny EA211 zadebiutowały w roku 2012 jako następca popularnej rodziny EA111. Jednostki tego typu wyróżniają się szczególnie niskim zapotrzebowaniem na paliwo oraz przyjaznością środowisku dzięki szeregowi zastosowanych innowacji: zastosowano system dezaktywacji połowy cylindrów przy małym obciążeniu, a część bloku wykonana jest z aluminium, co obniża wagę całego silnika do nawet 97 kg w przypadku wersji 1.2 TSI. Skrócono też drogę kolektora wydechowego do turbosprężarki i zastosowano rozwiązania, które pomagają lepiej zarządzać ciepłem silnika – przyspieszają jego nagrzewanie i utrzymują optymalną temperaturę pracy. Dzięki turbosprężarce i bezpośredniemu wtryskowi paliwa jednostki TSI ŠKODY zbliżają się do zalet znanych z konstrukcji TDI – niskiego zużycia paliwa przy dużej elastyczności w szerokim zakresie obrotów – mając nad nimi przewagę wysokiego komfortu pracy oraz atrakcyjniejszych cen.