MIKOŁAJ I SZYMON WYSTARTUJĄ W RAJDZIE NADWIŚLAŃSKIM

May 29, 2018
Kolejną odsłoną Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski będzie Rajd Nadwiślański. Załogi wyruszą na trasy już w drugi weekend czerwca.

Rajd Nadwiślański jest jedną z najmłodszych rund w kalendarzu RSMP, chociaż jego historia sięga 1962 roku. Wtedy odbył się pierwszy Rajd Warszawski, który następnie zmieniał się w Rajd Orlen i Rajd Mazowiecki. Jako Rajd Nadwiślański funkcjonuje od 2013 roku. Wtedy też został jedną z rund Rajdowego Pucharu Polski, a rok później także Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

W sobotę 9 czerwca na załogi czeka sześć odcinków specjalnych zlokalizowanych w większości na południowy zachód od Puław. Z kolei cztery niedzielne odcinki specjalne Rajdu Nadwiślańskiego rozegrane zostaną na południowy wschód od Puław.

Ceremonia zakończenia wyścigu w Puławach została zaplanowana na 15:30.

„Rajd Nadwiślański słynie ze swojej kompaktowości. Impreza organizowana przez Automobilklub Polski została wybrana przez kibiców najlepszą rundą RSMP nie bez powodu – wybór lokalizacji odcinków specjalnych daje możliwość obserwowania rywalizacji bez konieczności pokonywania wielokilometrowych odległości. Tak będzie także w tym sezonie” – podkreśla dyrektor rajdu, Daniel Siemczuk.

W ubiegłym roku na mecie w Lublinie triumfowali Filip Nivette i Kamil Heller. Czy w tym roku szczęście uśmiechnie się do załogi ŠKODA Polska Motorsport? Trzymajmy kciuki!

Klasyfikacja generalna Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski po 2 rundach:

  1. Jakub Brzeziński – 52 punkty
  2. Grzegorz Grzyb – 50
  3. Tomasz Kasperczyk – 28
  4. Jarosław Kołtun – 23
  5. Mikołaj Marczyk– 20

Ostatnie newsy