MIKO I STREFA ŠKODY NA VERVA STREET RACING

August 19, 2019
Już w najbliższy weekend czeka nas jubileuszowa, 10. edycja Verva Street Racing, na której obecna będzie także ŠKODA POLSKA Motorsport

W dniach 24-25 sierpnia, Gdynia będzie mekką fanów motorsportu. Czekają nas dwa dni pokazowych rajdów, wyścigów i popisów niesamowitych maszyn nie tylko na ziemi, ale i w powietrzu. W tym roku gościem specjalnym będzie Robert Kubica, ale nie będzie to jedyny zawodowy kierowca, którego będzie można zobaczyć w akcji – nad morze wybiera się też Mikołaj Marczyk. Kierowca teamu ŠKODA Polska Motorsport nie tylko da próbkę swoich możliwości za kierownicą ŠKODY FABIA R5, ale też spotka się z kibicami odwiedzającymi Moto Fanpark.

Strefa fana ŠKODY

Moto Fanpark ŠKODY to pełna atrakcji strefa, która z pewnością przyczyni się do podniesienia poziomu rajdowych emocji podczas Verva Street Racing. Każdy – nawet jeśli nie jest ekspertem od sportów samochodowych – znajdzie tu coś dla siebie. Na gości Moto Fanparku czeka symulator jazdy rajdówką korzystający z wirtualnej rzeczywistości, tor wyścigowy dla zdalnie sterowanych aut, profesjonalny refleksomierz, liczne konkursy (takie jak test pilota rajdowego czy quiz motoryzacyjny) oraz poczęstunek. Gwoździem programu będzie jednak wizyta lidera tegorocznego cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski – Miko Marczyka.

Rajdowe emocje

Fani rajdów będą mieli też okazję zobaczyć z bliska auto, które pomaga Marczykowi odnosić sukcesy w krajowym czempionacie – ŠKODA FABIA R5 pojawi się, jako jedna z niesamowitych maszyn tworzących ogromną motoryzacyjną wystawę. Oczywiście nie jedzie do Gdyni żeby tylko stać – Miko zaprezentuje ją także podczas ekscytującego przejazdu na torze.

Motorsportowa tradycja

Trzy pierwsze edycje Verva Street Racing zorganizowano na torze ulicznym wokół Placu Teatralnego w Warszawie. Na kolejne cztery lata jej domem stał się Stadion Narodowy (i jego błonie), a w 2017 roku impreza ruszyła w trasę. Po Płocku i Krakowie przyszedł czas na Gdynię. Przez 10 lat przez imprezę przewinęło się ponad 600 tysięcy fanów i 2500 pojazdów. Verva Street Racing to impreza dla całych rodzin i dlatego ŠKODA Moto Fanpark wpisze się w nią doskonale.

Zapraszamy!

ŠKODA Moto Fanpark czeka na gości przez cały czas trwania tegorocznego Verva Street Racing. Odnajdziecie go w Parku Rady Europy, obok Teatru Muzycznego.Prezentowany materiał dotyczy samochodu rajdowego i ma charakter wyłącznie wizerunkowy. Samochód ten nie jest dostępny w sprzedaży na rynku polskim.

Ostatnie newsy