Liczne premiery marki ŠKODA na Geneva Motor Show

Liczne premiery marki ŠKODA na Geneva Motor Show

3. 3. 2017

Wprowadzenie do małoseryjnej produkcji w Kvasinach w 1966 roku, rasowo stylizowanego modelu MBX z nadwoziem typu hardtop nie satysfakcjonowało w pełni zarządu firmy. Mozolnie nabierająca – ostatecznie i tak bardzo niskiego – tempa produkcja, nie była w stanie pokryć zapotrzebowania zgłaszanego przez PZO Motokov z dewizowych rynków eksportowych. W zasadzie jedynie z ich części, gdyż przezornie wstrzymano się z promocją deficytowego MBX na pozostałych.

Geneva Motor Show

Światowa premiera ŠKODY OCTAVIA RS 245 oraz ŠKODY OCTAVIA SCOUT

ŠKODY OCTAVIA RS 245 z mocnym silnikiem i nowoczesną technologią zapowiada niesamowite wrażenia z jazdy. Kompaktowe auto o sportowym zacięciu przyspiesza do 100 km/h tylko w 6,6 sekundy. Auto o zwiększonej mocy 180 kW (245 KM) dostępna jest jako hatchback i kombi. OCTAVIA w nowej, flagowej wersji zaskakuje swoim designem.


Montowane tu standardowo obręcze ze stopów metali lekkich, pokryte błyszczącą czernią, posiadają średnicę 19 cali. System stabilizacji toru jazdy ESC współpracuje z elektronicznie sterowanym mechanizmem różnicowym, który także jest częścią wyposażenia standardowego.

Dyskretny, solidny wygląd charakteryzuje się specjalnymi wstawkami na zderzakach, nadkolach i progach drzwiowych oraz 17-calowymi felgami ze stopu metali lekkich. Standardowe wyposażenie obejmuje również Pakiet na Bezdroża, światła do jazdy dziennej LED oraz światła tylne w kształcie litery C.


Światowa premiera ŠKODY KODIAQ SCOUT i SPORTLINE

Czeski producent samochodów kontynuuje swoją ekspansję w segmencie SUV z nowym wariantem modelu ŠKODĄ KODIAQ SCOUT. Model wyposażony jest w napęd na wszystkie koła w standardzie, co podkreśla jego możliwości off-roadowe zarówno wizualnie jak i technologicznie.

Dla fanów aut o sportowym wyglądzie, czeski producent samochodów zaprojektował wersję SPORTLINE jako elegancki i dynamiczny wariant SUV-A. Klienci mają do wyboru cztery wersje silnikowe: dwa silniki benzynowe TSI oraz dwa silniki wysokoprężne TDI od 110 kW (150 KM) do 140 kW (190 KM).


Premiera zmodernizowanej ŠKODY RAPID i ŠKODY RAPID SPACEBACK

W Genewie ŠKODA RAPID SPACEBACK zostanie zaprezentowana w sportowej wersji Monte Carlo. Szereg rozwiązań stylistycznych utrzymanych w kolorze czarnym nadaje samochodowi sportowego charakteru. Patrząc na tył samochodu, opcjonalne dłuższe okno tylne jest bardziej efektowne, wizualnie przechodząc w czarną pokrywę bagażnika.


Premiera nowej ŠKODY CITIGO

ŠKODA CITIGO i ŠKODA CITIGO MONTE CARLO zostaną zaprezentowane w Genewie z całkowicie przeprojektowaną przednią częścią i unowocześnionym wnętrzem. To miejskie auto dostępne jest w wersji trzy lub pięciodrzwiowej, zachwyca dużą ilością miejsca, wysokim poziomem bezpieczeństwa, łatwą obsługą i szczególnie wydajnymi silnikami benzynowymi oraz tradycyjnie atrakcyjnym stosunkiem ceny do jakości.

Premiera ŠKODY FABIA z nowym trzy-cylindrowym silnikiem 1.0 TSI

Nowy trzycylindrowy silnik dostępny będzie w FABII w dwóch różnych wersjach. Jego aluminiowe tłoki i korbowody są tak wyważone, że silnik pracuje niemal bez tarcia, cicho i płynnie. Dzięki zwiększeniu ciśnienia wtrysku paliwa do 250 barów, obydwa warianty nowej jednostki 1.0 oferują lepsze osiągi od zastępowanych konstrukcji o pojemności 1,2 litra, przy jednoczesnym obniżeniu zużycia paliwa o nawet 6%.

Ostatnie newsy

Wszystkie newsy