Koncepcyjna ŠKODA VISION iV odsłania swoje wnętrze

February 21, 2019
Podczas Motor Show w Genewie (od 5 do 17 marca) ŠKODA zaprezentuje nowy elektryczny samochód VISION iV. Model koncepcyjny wyróżniać się będzie nie tylko wyjątkową sylwetką, ale także innowacyjnymi rozwiązaniami zastosowanymi we wnętrzu pojazdu.

Najnowszy szkic wnętrza ŠKODY VISION iV pokazuje szeroki wachlarz zaskakujących rozwiązań. Jedną z nowości jest opływowy ekran urządzenia infotainment. Deska rozdzielcza składa się z dwóch poziomów, których linie czerpią inspirację z dynamicznej i opływowej sylwetki pojazdu. Przeprojektowano również kierownicę, która posiada teraz dwa ramiona, a logo znajdujące się dotychczas w jej centralnym miejscu zastąpiono napisem ŠKODA.

ŠKODA VISION iV jest samochodem w pełni zelektryfikowanym, zbudowanym na platformie MEB. Projektanci ŠKODY wykorzystali możliwości nowej platformy MEB do stworzenia przestronnego i innowacyjnego wnętrza, m.in. ponownie skonfigurowano układ deski rozdzielczej. Design ŠKODY VISION iV uzupełniają najnowsze technologie, dzięki którym możliwe jest indukcyjne ładowanie dwóch smartfonów czy ich bezprzewodowa integracja z urządzeniem infotainment.

Zbliżająca się prezentacja koncepcyjnego modelu VISION iV jest kolejnym krokiem zapowiadającym przyszłość marki w zakresie elektromobilności. W ciągu najbliższych czterech lat ŠKODA planuje zainwestować około dwóch miliardów euro w rozwój alternatywnych systemów napędowych i nowych usług z zakresu mobilności. Do końca 2022 roku marka wprowadzi do swojej oferty dziesięć zelektyfikowanych modeli.

Ostatnie newsy