Już sześć milionów wyprodukowanych egzemplarzy ŠKODY OCTAVIA

Już sześć milionów wyprodukowanych egzemplarzy ŠKODY OCTAVIA

4. 7. 2017

Z linii produkcyjnej centralnych zakładów ŠKODY w Mladá Boleslav zjechał sześciomilionowy egzemplarz modelu OCTAVIA. Od momentu rynkowego debiutu w roku 1996, kompakt z republiki czeskiej stał się globalnym hitem sprzedaży i najważniejszym modelem dla marki.

Już sześć milionów

„Żaden inny model w historii ŠKODY nie zjeżdżał z naszych linii produkcyjnych tak często jak OCTAVIA”- mówi Michael Oeljeklaus, członek Zarządu ŠKODY ds. Produkcji i Logistyki. „To serce naszej marki, ucieleśnienie naszej rozkwitającej produkcji. OCTAVIA miała kluczowy wpływ na rozwój ŠKODY na rynku globalnym” – dodaje.

OCTAVIA jest symbolem spektakularnego przeobrażenia, jakie ŠKODA przeszła przez ostatnie dwie dekady. Był to pierwszy model tej marki opracowany od podstaw po upadku Żelaznej Kurtyny i połączeniu sił z Grupą Volkswagen. Jego rynkowe przyjęcie pozwoliło marce awansować do rangi globalnego gracza przemysłu motoryzacyjnego i ugruntować swoją pozycję wśród największych producentów samochodów.

Wraz z gruntownie zmodernizowaną trzecią generacją ujawnioną w lutym bieżącego roku, OCTAVIA kontynuuje rozwojowy kurs obrany przez poprzedników i wzmacnia pozycję marki na rynku międzynarodowym. Obecne wcielenie ŠKODY OCTAVIA wygląda dynamiczniej niż kiedykolwiek dzięki zaprojektowanemu od nowa oświetleniu z przodu i z tyłu, harmonijnym liniom i szerszemu rozstawowi osi. Odświeżona odsłona kompaktowego modelu przekonuje do siebie sprawdzonymi rozwiązaniami, podnosząc poprzeczkę w kategoriach przestronności kabiny, funkcjonalności, komfortu i bezpieczeństwa, zachowując przy tym niezmiennie bardzo korzystny stosunek ceny do jakości. Dodatkowo, najnowsza wersja OCTAVII wzbogaciła się także o system mobilnych usług online ŠKODA Connect. Dzięki nowoczesnym technologiom wymiany danych, czeski bestseller jest gotowy na każde wyzwanie.

Produkcja ŠKODY OCTAVIA w liczbach:

OCTAVIA (1959 - 1971) - 365 400

OCTAVIA I (1996 - 2010) - 1 442 100

OCTAVIA II (2004 - 2013) - 2 604 100

OCTAVIA III (2012 - ) - 1 588 400

Łącznie: 6 000 000


Ostatnie newsy

Wszystkie newsy