JAK UTRZYMAĆ FORMĘ KIEROWCY RAJDOWEGO?

March 5, 2019
Fakt, że kierowcy rajdowi mogą zainspirować Cię do doskonalenia własnych umiejętności jazdy, jest dość oczywisty – ale czy zdawałeś sobie sprawę, że mogą również zmotywować Cię do prowadzenia zdrowszego stylu życia? Ludzie na ogół nie myślą o rajdowcach jako atletach i bardzo się mylą. Prowadzenie samochodu rajdowego jest niezwykle wyczerpujące fizycznie i wymaga od załogi bycia w szczytowej formie.

Aby zachować sprawność fizyczną, kierowcy rajdowi potrzebują zasadniczo dwóch rzeczy – dobrej, zbilansowanej diety i takiego planu ćwiczeń, który pozwoli utrzymać im niską wagę, a jednocześnie wzmocni górne partie ciała. Podniosą w ten sposób swoją wytrzymałość, więc będą w stanie przetrwać długie, wyczerpujące rajdy i kontrolować samochód w każdej sytuacji.

Oczywiście kierowca nie musi być tak sprawny, jak czołowi sportowcy, ale nie znaczy to, że w świecie rajdów nie znajdziesz inspiracji do dbania o siebie.

Przygotowaliśmy serię artykułów, które pokażą Ci, w jaki sposób jeść i ćwiczyć jak kierowca rajdowy. Dodaliśmy również kilka wskazówek dotyczących technik rozciągania się, z których możesz korzystać w trasie. Żeby było jeszcze ciekawiej, stworzyliśmy także serię artykułów o lokalnych kuchniach na różnych rajdach WRC i o tym, jak dopasować je do zdrowego stylu życia.

Wróćmy teraz do tych artykułów.

Ćwicz jak kierowca rajdowy

W tej serii rozpoczęliśmy od przeglądu wyzwań, jakie stoją przed organizmem kierowcy rajdowego, i zaprezentowaliśmy kilka ćwiczeń na czas pozasezonowy, które pomogą Ci zachować formę – lub wrócić do formy po wakacjach. Następnie przeszliśmy do ćwiczeń, które mogą okazać się przydatne na drodze, kiedy jesteś zmęczony i odrętwiały od długiej jazdy. Porady podzieliliśmy na dwa teksty: jeden z siedmioma najlepszymi technikami rozciągania i drugi z trzema najlepszymi ćwiczeniami ułatwiającymi regenerację po długiej podróży.

Jedz jak kierowca rajdowy

Co jeść, jeśli chcesz utrzymać swoje ciało w dobrej kondycji, ale musisz również zachować szczupłą sylwetkę i sprawność fizyczną? Najpierw ustaliliśmy ogólne zasady zdrowego odżywiania, a następnie zilustrowaliśmy je na konkretnych przykładach kuchni lokalnych. Może się okazać, że przydadzą się one również w Twoim domu!

Ostatnie newsy