Innowacyjna, inteligentna i inspirująca ŠKODA prezentuje nową, elektromobilną sub-markę iV

June 6, 2019
W pełni elektryczny CITIGOe iV i samochód z napędem hybrydowym typu plug-in SUPERB iV to dwa modele, którymi ŠKODA otwiera nowy rozdział w swojej historii. Producent, który podczas majowej premiery w Bratysławie ogłosił wprowadzenie na rynek nowej sub-marki – iV – wkracza w erę elektromobilności. Nowa sub-marka prezentuje całościowe podejście ŠKODY – symbol iV obejmuje nie tylko samochody elektryczne, ale także wszelkie rozwiązania z zakresu mobilności.

W ramach ŠKODA iV producent będzie rozwijał własną rodzinę pojazdów elektrycznych oraz specjalny ekosystem dla rozwiązań mobilnych. Zgodnie ze Strategią 2025 ŠKODA AUTO zainwestuje łącznie dwa miliardy euro w rozwój pojazdów elektrycznych i nowych usług mobilnych w ciągu najbliższych pięciu lat. To największy program inwestycyjny w historii producenta.

Innowacyjna, inteligentna i inspirująca

Nazwa nowej submarki ŠKODY symbolizuje szereg cech, które wyróżniają modele iV. „i” oznacza innowacje i inteligencję. ŠKODA wkracza w erę elektromobilności, oferując rozwiązania mobilne dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów. Modele iV mają także inspirować emocjonującym, pełnym charakteru designem. Ponadto każda ŠKODA iV będzie niepowtarzalna dzięki licznym opcjom wersji wyposażenia z możliwością dostosowania ich do indywidualnych potrzeb kierowców. Wszystkie modele wyróżnią się także intuicyjną obsługą, co powoduje, że jazda samochodem jest jeszcze łatwiejsza i bardziej komfortowa. „V” w ŠKODZIE iV oznacza pojazd (ang. vehicle).

Komfortowe ładowanie pojazdu

ŠKODA nie tylko koncentruje się na modelach z napędem elektrycznym, ale i przyspiesza rozwój całościowego i powiązanego ekosystemu elektromobilności. Obejmie on m.in. ładowarki naścienne, które umożliwią klientom wygodne ładowanie pojazdów w warunkach domowych, a także dostęp do usług z obszaru Connectivity umożliwiających inteligentne wyszukiwanie najbliższych stacji ładowania.

Innowacyjne, bezemisyjne pojazdy

W maju ŠKODA zaprezentowała pierwsze modele z nowej rodziny iV. CITIGOe iV to bezemisyjne, ciche, zwinne i przestronne auto, które umożliwia komfortowe przemieszczanie się po mieście. Samochód napędzany jest wyłącznie silnikiem elektrycznym o mocy 61 kW oraz wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności 36,8 kWh umożliwiający zasięg do 265 km w cyklu WLTP.

SUPERB iV to pierwszy model ŠKODY z napędem hybrydowym typu plug-in. Silnik benzynowy wraz z silnikiem elektrycznym zapewniają łączoną moc 160 kW (218 KM). Dzięki połączeniu obu silników, auto doskonale sprawdza się zarówno podczas miejskiej jazdy, jak i w dalekich podróżach, zachowując mobilność przyjazną dla środowiska. Akumulator litowo-jonowy w ŠKODZIE SUPERB iV ma pojemność 13 kWh, pozwalając na pokonanie do 55 kilometrów przy zasilaniu wyłącznie energią elektryczną w cyklu WLTP.

Bardzo dobre przyspieszenie, dynamika i komfort obydwu pojazdów zapewnią zupełnie nowe emocje z jazdy zarówno w mieście, jak i w dalekich trasach.

ŠKODA zmniejsza emisję CO2

Wkroczenie ŠKODY w erę elektromobilności stanowi kluczowy filar jej strategii zrównoważonego rozwoju GreenFuture. Jednym z podejmowanych działań jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla o 30 proc. z floty pojazdów ŠKODY w latach 2015 – 2025. Przejście z napędów konwencjonalnych na napędy elektryczne stanowi podstawową dźwignię tego procesu. Do końca 2022 r. ŠKODA będzie miała w swojej ofercie ponad dziesięć częściowo lub w pełni elektrycznych samochodów.

Ostatnie newsy