GNAJ NA RAJD! ŠKODA Polska Motorsport zaprasza do Moto Fanparku

April 19, 2019
Rajd Świdnicki-Krause będzie nie tylko inauguracją nowego sezonu RSMP, ale też – dzięki wyjątkowej inicjatywie ŠKODA Polska – okazją, żeby poczuć rajdowe emocje w zupełnie nowy sposób.

Rok temu w Świdnicy załoga ŠKODA Polska Motorsport zaczynała swoją rajdową przygodę od trzeciego miejsca. Jak się miało okazać, był to początek ekscytującego sezonu z kulminacją w postaci wygranego Rajdu Polski, wicemistrzostwa kraju wywalczonego na samym finiszu i mistrzostwa w klasyfikacji zespołów producenckich. Podium rok temu było poniekąd niespodzianką, ale teraz Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk staną na starcie Rajdu Świdnicki-Krause w roli faworytów, a to oznacza jeszcze więcej emocji dla fanów „Miko” i ŠKODA Polska Motorsport.

To właśnie dla nich – tuż obok parku serwisowego – powstanie SKODA Moto Fanpark.

 

Czym jest SKODA Moto Fanpark?
To specjalna strefa stworzona przez ŠKODA Polska, czynna w sobotę, w której każdy fan rajdów poczuje się bliżej ukochanego sportu.

Atrakcji przygotowano mnóstwo, ale na pewno główną z nich będzie możliwość spotkania znanych postaci ze świata motorsportu. Oczywiście wśród nich nie zabraknie kierowcy teamu ŠKODA Polska Motorsport, Mikołaja Marczyka, który Moto Fanpark odwiedzi o godzinie 14:00. Potem, za kierownicą swojej ŠKODY FABIA R5 zagwarantuje emocje także na trasie. Te śledzić będzie można na wielkim ekranie, siedząc na wygodnych leżakach, przy akompaniamencie ryczących silników.

Moto Fanpark stanie tuż obok parku serwisowego i startu widowiskowego etapu Super OS Świdnica, który pokonywany będzie dwa razy, więc goście strefy kibica ŠKODA Polska Motorsport znajdą się w samym centrum rajdowych emocji.


Dlaczego warto odwiedzić SKODA Moto Fanpark?
Poza usytuowaniem w centrum wydarzeń Moto Fanpark oferuje wiele innych rozrywek. Ponieważ strefa otwarta będzie dla fanów już od godziny 12:00, można będzie w motorsportowy klimat wczuć się jeszcze przed startem imprezy.

Chętni na wejście w skórę zawodowego kierowcy zmierzą się z nowoczesnym symulatorem 9D lub sprawdzą swój czas reakcji na profesjonalnym refleksomierzu. W rolę pilota pomoże z kolei wcielić się specjalny konkursowy test dla dwuosobowych drużyn. Atrakcji będzie znacznie więcej, a wśród nich konkursy z nagrodami, takie jak wyścigi zdalnie sterowanych samochodów, quiz motoryzacyjny i Kapsel Race, czyli kultowa zabawa z lat dzieciństwa przeniesiona na specjalny tor rajdowy.

 

47 edycja legendarnego i mającego bogatą historię Rajdu Świdnickiego-Krause rozegrana zostanie w dniach 26–28 kwietnia. Moto Fanpark stanie obok lodowiska OSiR Świdnica przy ulicy Śląskiej 35B i czynny będzie w sobotę od godziny 12:00.

 

Ostatnie newsy