Funkcja SmartGate ŠKODY nagrodzona Connected Car Award

Funkcja SmartGate ŠKODY nagrodzona Connected Car Award

23. 3. 2016

Czeska marka potwierdziła swoją innowacyjność zdobywając nagrodę Connected Car Award w kategorii pioniera – „Pioneer Award”. Wyróżniona została funkcja SmartGate, jako część nowoczesnego, rozbudowanego połączenia gamy modeli ŠKODY z aplikacjami marki, dostępnymi na urządzeniach mobilnych. Razem z funkcją SmartLink otwiera ona przed właścicielami samochodów ŠKODA nowy wymiar synchronizacji aut ze smartfonami i tabletami dla jeszcze większego komfortu obsługi i poszerzonej funkcjonalności.

Funkcja SmartGate

Funkcja SmartGate ŠKODY nagrodzona Connected Car Award

Nagroda Connected Car Award przyznawana jest razem przez prestiżowe niemieckie pisma AUTO BILD i COMPUTER BILD jako wspólne wyróżnienie dla producentów samochodów za najinteligentniejsze sposoby integracji smartfonów, połączenia internetowego i nawigacji z pokładowymi interfejsami. Nagroda została w tym roku przyznana po raz trzeci.

Wyróżnienie zostało wręczone ŠKODZIE na Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, największych na świecie targach elektroniki oraz nowych technologii.

„Jesteśmy zachwyceni otrzymaniem nagrody ‘Pioneer Award’ dla naszej funkcji SmartGate” - mówi Prezes Zarządu ŠKODY, Bernhard Maier. Dodaje: „Dla naszej najnowszej generacji samochodów temat synchronizacji z urządzeniami mobilnymi odgrywa coraz większą rolę na przestrzeni całej gamy modelowej. Zdobycie nagrody plebiscytu Connected Car Award dowodzi, że nasze sposoby łączności samochodu z urządzeniami mobilnymi zostały doskonale przyjęte przez Klientów. Oferta integracji z zewnętrznymi urządzeniami będzie jednym z filarów naszej dalszej strategii rozwoju”.


SmartGate dostępny jest w modelach ŠKODA Fabia, Octavia, Rapid, Rapid Spaceback, Yeti i Superb. SmartGate to funkcja umożliwiająca bezprzewodowy transfer najważniejszych danych o samochodzie (jak zużycie paliwa, średnia prędkość, itp.) do aplikacji smartfona w celu przechowywania i wykorzystania poza samochodem (odbywa się to za pomocą Wi-Fi). Funkcja SmartGate ŠKODY nagrodzona Connected Car Award

Aplikacje ŠKODA zainstalowane na kompatybilnym urządzeniu (np. telefon, tablet) umożliwiają przetwarzanie przesyłanych danych. Funkcja ta pozwala kierowcy na późniejszą dokładną analizę stylu jazdy i jej parametrów.

Kluczową rolę w rozwoju synchronizacji z urządzeniami mobilnymi odgrywa dla ŠKODY zaprezentowany w połowie 2015 roku model Superb. Obecna w nim funkcja SmartLink (wykorzystująca MirrorLink™) pozwala w łatwy sposób sterować funkcjami smartfona przez menu samochodu. Informacje na temat samochodu mogą być dostępne i wykorzystywane w różny sposób dzięki funkcji ŠKODA SmartGate. Z opcjonalnym połączeniem internetu LTE i systemem nawigacji Columbus, model Superb może stać się także mobilnym hot-spotem. Samym systemem nawigacji Columbus można również sterować zdalnie: jego wybrane funkcje mogą być wyświetlane także na tablecie lub smartfonie poprzez połączenie WiFi i aplikację Media Command.


Funkcja SmartGate ŠKODY nagrodzona Connected Car Award  
 Dla funkcji SmartGate, laureata nagrody „Pioneer Award”, można znaleźć wiele użytecznych zastosowań. Zapewnia ona dostęp do aż około czterdziestu parametrów samochodu. Poprzez odpowiednie aplikacje użytkownik otrzymuje przydatne informacje, takie jak zużycie paliwa czy prędkość przejazdu.

Z pomocą aplikacji ŠKODA Drive można bliżej przyjrzeć się podróży, analizując średnią prędkość, koszty i wiele dodatkowych zmiennych. Użytkownik może potem zobaczyć przejechaną trasę na mapie i zapisać ją na ŠKODA Drive Portal, personalnym serwisie internetowym pozwalającym przechowywać i zarządzać danymi przejazdu, zebranymi w formie statystyk i wykresów, jak i dzielić się nimi na kanałach społecznościowych.

Aplikacje systemu SmartGate dostępne są do pobrania za darmo w Apple Store, Google Play i Windows Store.

Ostatnie newsy

Wszystkie newsy