DLACZEGO NAJPROSTRZE ROZWIĄZANIA SĄ NAJLEPSZE?

October 24, 2019
Rozwiązania Simply Clever stały się integralną częścią samochodów ŠKODA w ostatnich latach. Przekonajmy się, jak trudno jest wymyślić nową funkcję. Na przykład, w jaki sposób powstał lej zintegrowany z korkiem zbiornika płynu do spryskiwaczy?

Po 2003 roku ŠKODA aktywnie zaczęła promować swoją filozofię Simply Clever i stała się faktycznie siedliskiem inteligentnych rozwiązań. W latach 30. XX wieku narty metalowe były dostępne jako opcja dla modeli ŠKODA POPULAR i RAPID, aby poprawić ich właściwości jezdne na śniegu. Potem było wysuwane pudełko z ziarnem i gałką za lewym tylnym kołem ciężarówek ŠKODA 256.

Dzisiejsze ŠKODA zawierają ponad 60 funkcji Simply Clever, wymienionych na liście ŠKODApedia. Te rozwiązania są proste (ich użycie zajmuje nie więcej niż kilka sekund), ale genialne (przenoszą odwieczne problemy kierowców do przeszłości) i szeroko dostępne (wiele z nich to standardowe komponenty ŠKODA).

Mogą być proste, ale wymyślenie komponentów Simply Clever nie jest łatwym procesem. Wynikowe rozwiązanie może na pierwszy rzut oka wyglądać jako zupełnie oczywiste, ale w wielu przypadkach droga do niego była długa i skomplikowana. Po prostu sprytne funkcje muszą mieć sensowny cel i być łatwe w użyciu. Muszą przejść różne testy warunków skrajnych i spełnić najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Przykłady obejmują lejek zintegrowany z korkiem zbiornika płynu do spryskiwaczy szyb. Lejek ten okazał się tak popularny wśród profesjonalistów i ogółu społeczeństwa, kiedy wprowadziliśmy go do SCALA, że teraz, po późniejszym użyciu również w KAMIQ, będzie standardowo montowany we wszystkich nowych modelach ŠKODA. Nie oznacza to, że istniejące modele przegrają - zintegrowany lejek jest dla nich dostępny jako jedno z oryginalnych akcesoriów ŠKODA.

„Wiedząc, że klientom trudno jest dokładnie wycelować w otwór podczas uzupełniania płynu do spryskiwaczy z nieporęcznych butelek, postanowiliśmy zastanowić się, w jaki sposób możemy im to ułatwić. Zaczęliśmy od próby zastosowania szeroko zakrojonego podejścia, które umożliwiłoby nam rozważenie szeregu poglądów, perspektyw i kontekstów w celu osiągnięcia jak najlepszych rezultatów. Stopniowo badaliśmy i testowaliśmy kilka różnych rozwiązań technicznych ”- powiedziała Kristýna Nováková z Działu Podszewki, Bagażu i Materiałów.

Minęło sporo czasu, zanim ostateczna wersja zintegrowanego lejka ujrzała światło dzienne, ponieważ musiała przejść trzy etapy rozwoju, zanim do niego dotarła. Początkowo pomysł polegał na wyciągnięciu lejka zintegrowanego bezpośrednio z szyjką zbiornika płynu do spryskiwaczy, ale jak się okazało, nie było to dobre, ponieważ było zbyt duże tarcie. Następnie zainspirowaliśmy się gumową cewką składaną, stosowaną w elektrotechnice. Projektanci dostosowali ten pomysł do zbiornika płynu do spryskiwaczy i wszystko wydawało się postępować bardzo obiecująco, dopóki urząd patentowy nie poinformował nas, że ktoś inny opatentował już ten mechanizm. Trzecia próba nie przeszła naszego rygorystycznego procesu testowania.

W końcu nowy pracownik, który wcześniej nie uczestniczył w tym projekcie, spojrzał na problem z zupełnie nowej perspektywy. Wynik? Lejek zintegrowany z korkiem zbiornika. Ma bardzo charakterystyczny i nowatorski wygląd, ale jest bardzo łatwy w obsłudze.

Nagrodą zespołu programistów za zaangażowanie się w ten długi proces jest zadowolony klient, którego podróż będzie jeszcze przyjemniejsza dzięki naszym inteligentnym rozwiązaniom.

Opierając się na tradycji ustanowionej przez tych rzemieślników i wynalazców, projektanci czeskiego producenta samochodów ŠKODA dostarczają również innowacyjne rozwiązania, dzięki czemu samochody ŠKODA zawierają wiele funkcji Simply Clever.

ŠKODA uwielbia funkcje Simply Clever.


Ostatnie newsy