COROCZNA KONFERENCJA PRASOWA ŠKODA

March 20, 2019
ŠKODA właśnie przeżyła swój najbardziej udany rok w historii, w którym po raz piąty dostarczyła klientom ponad milion samochodów. Zarząd firmy omawiał to osiągnięcie i plany na przyszłość na dorocznej konferencji prasowej.

Obejrzyj nagranie z całej dorocznej konferencji prasowej tutaj: https://youtu.be/PFG22UaW7rI

W ubiegłym roku ŠKODA dostarczyła klientom 1 253 700 pojazdów i po raz kolejny pobiła swój rekord sprzedaży. Obrót przekroczył 17,3 mld EUR, a zysk wyniósł 1,4 mld EUR.

Bestsellerem marki pozostaje OCTAVIA, która stanowi prawie jedną trzecią całkowitej wielkości sprzedaży. Nie trzeba dodawać, że prezes zarządu Bernhard Maier omówił także nowe modele. „W ubiegłym roku w Genewie zaprezentowaliśmy koncepcję VISION X. ŠKODA KAMIQ stał się samochodem produkcyjnym, które zaprezentowaliśmy zaledwie dwa tygodnie temu, ponownie podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Koncepcja hybrydowej wtyczki VISION RS, sensacja podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, pokazała, w jakim kierunku planujemy iść z RS w przyszłości i zwiastowała nową ŠKODA SCALA. ”

ŠKODA chce kontynuować udany rozwój i ofensywę modelową, planując wprowadzić do 2022 roku 30 modeli, z czego 10 będzie w pełni lub częściowo elektrycznych. Pierwszymi samochodami elektrycznymi marki ŠKODA będą w pełni elektryczny CITIGO i hybrydowy plug-in SUPERB PHEV. Prezes zarządu Bernhard Maier ma jasną wizję przyszłości marki: „Do połowy 2020 roku będziemy produkować ponad dwa miliony samochodów rocznie, dzięki czemu ŠKODA będzie prawdziwie globalnym graczem na rynku motoryzacyjnym”.

Rewolucja ogarnia cały przemysł motoryzacyjny, a ŠKODA jest w to bardzo zaangażowana. Nie chodzi tylko o ograniczenie emisji i przejście na pojazdy elektryczne. ŠKODA rozwija szerszą perspektywę. Będzie to nie tylko producent samochodów, ale także dostawca kompleksowych inteligentnych rozwiązań. Tylko w swoim rodzinnym mieście - Mladá Boleslav - do 2025 r. będzie około 7 000 stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Firma ściśle współpracuje z miastami, aby opracować sposób optymalizacji ruchu, jednocześnie wykorzystując potencjał dzisiejszego świata uwikłanego cyfrowo. W rezultacie jego pojazdy mogą stać się neutralne pod względem emisji, wygodne, pełniące funkcję „idealnego trzeciego miejsca” w trybie online między biurem a domem lub rutynowo wspólnym środkiem transportu.

Prezes zarządu Bernhard Maier podsumował gwałtowny postęp marki i obiecujące perspektywy, zamykając to słowami: „Zwiększamy wysiłki we wszystkich obszarach, aby w wyniku procesu transformacji być silniejszymi. W przyszłości, podobnie jak w długiej historii naszej marki sięgającej ponad 120 lat, pozostaniemy lojalni wobec naszej misji - zapewnienia ludziom indywidualnej mobilności”.

Wystąpienie Bernharda Maiera, prezesa zarządu ŠKODA AUTO
https://cdn.skoda-storyboard.com/2019/03/190320-MAIER-ŠKODA-AUTO-Annual-Press-Conference.pdf

Wystąpienie Bohdana Wojnara, członka zarządu ds. Zarządzania zasobami ludzkimi
https://cdn.skoda-storyboard.com/2019/03/190320-WOJNAR-ŠKODA-AUTO-Annual-Press-Conference.pdf

Ostatnie newsy