Bezpieczeństwo najnowszej generacji: ŠKODA KAMIQ prezentuje innowacyjne systemy wspomagania kierowcy

March 14, 2019
ŠKODA KAMIQ to połączenie dynamiki i przestronności SUV-ów ze zwinnością samochodów kompaktowych. Dzięki najbardziej innowacyjnym systemom wspomagania kierowcy, nowy model zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa, znane z aut klasy premium. Warto zwrócić uwagę na to, że wiele z nich wchodzi w skład wyposażenia standardowego lub stanowi element atrakcyjnych cenowo pakietów promocyjnych.

Trzeci SUV w portfolio ŠKODY to kolejny dowód na to, że samochody oferowane przez markę zapewniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, znajdujące zastosowanie nie tylko podczas dalekich, wymagających podróży, ale także w codziennej, miejskiej jeździe. Systemy dostępne w nowej ŠKODZIE KAMIQ dbają o bezpieczeństwo wszystkich pasażerów i aktywnie wspomagają kierowcę.

Bezpieczeństwo w dalekich trasach

Wśród systemów dostępnych w standardowym wyposażeniu nowego SUV-a ŠKODY znalazł się FRONT ASSIST, który mierzy odległość od drugiego pojazdu, pieszych obecnych na drodze lub innych przeszkód znajdujących się z przodu, alarmuje o zagrożeniu, a w przypadku braku reakcji kierowcy, samoczynnie hamuje auto. Z kolei LANE ASSIST pomaga utrzymać samochód w obszarze pasa ruchu, a w razie, gdy auto przekracza pas bez uruchomionego kierunkowskazu, automatycznie wykonuje delikatną korektę kierownicą.

W ŠKODZIE KAMIQ wysoki poziom bezpieczeństwa, szczególnie na autostradach i drogach ekspresowych, zapewnia dodatkowy system SIDE ASSIST, który już z odległości 70 m jest w stanie wykryć wyprzedający nas samochód lub pojazd znajdujący się w martwym polu. W razie zagrożenia kolizją uruchamia widoczne, ale niedekoncentrujące kierowcy sygnały ostrzegawcze. Integralną częścią SIDE ASSIST jest REAR TRAFFIC ALERT, informujący o pojazdach zbliżających się z boku, a w przypadku braku reakcji kierowcy, automatycznie uruchamiający hamulce. Natomiast funkcja AUTO LIGHT ASSIST pozwala przy prędkościach powyżej 60 km/h na automatyczną zmianę świateł z drogowych na mijania, co zapobiega oślepianiu innych uczestników ruchu.

ADAPTIVE CRUISE CONTROL – aktywny tempomat, dzięki współpracy z systemem FRONT ASSIST, nie tylko utrzymuje stałą prędkość jazdy, ale także odpowiednią odległość od pojazdu jadącego z przodu. W połączeniu ze skrzynią DSG, jest w stanie samodzielnie wyhamować auto w razie zagrożenia zderzeniem. Tak współpracujące ze sobą systemy bezpieczeństwa odciążają kierowcę, zwiększając jego poczucie komfortu. Z kolei DRIVER ALERT kontroluje poziom czujności kierowcy, a w razie wykrycia zmęczenia wysyła mu ostrzeżenie.

Dodatkowe systemy występujące w opcjonalnym wyposażeniu nowej ŠKODY KAMIQ mają za zadanie chronić nie tylko kierowcę, ale także współpasażerów. CREW PROTECT ASSIST przygotowuje samochód na możliwość kolizji i automatycznie domyka jego okna, drzwi i dach panoramiczny oraz napina pasy bezpieczeństwa, zmniejszając skutki zderzenia. Samochód można również wyposażyć w dziewięć poduszek powietrznych.

Hamulec antykolizyjny może w przypadku kolizji wyhamować pojazd do prędkości 10 km/h, zapobiegając kolejnym zderzeniom spowodowanym brakiem kontroli kierowcy nad pojazdem.

Bezpieczeństwo w mieście

ŠKODA KAMIQ to auto, które sprawdzi się także podczas codziennej jazdy po mieście. Dostępny jako opcja asystent parkowania PARK ASSIST, pozwoli półautomatycznie zaparkować równolegle lub prostopadle do osi jezdni.

Innowacyjne rozwiązania technologiczne znane z marek premium dostępne w nowym SUV-ie KAMIQ, zapewniają bezpieczeństwo najwyższej klasy i odpowiadają na potrzeby zróżnicowanych grup odbiorców. KAMIQ to sprawdzony partner, dzięki któremu codzienne podróżowanie staje się przyjemnością.

Ostatnie newsy