„Bezpieczeństwo klasy Š”

„Bezpieczeństwo klasy Š”, czyli ekspozycja marki ŠKODA podczas Poznań Motor Show

„Bezpieczeństwo klasy Š”, czyli ekspozycja marki ŠKODA podczas Poznań Motor Show

3. 4. 2018

Modele marki ŠKODA mogą poszczycić się zastosowaniem wielu nowoczesnych technologii, zwłaszcza na polu systemów bezpieczeństwa wspierających kierowcę. Wśród systemów znajdujących się w poszczególnych modelach marki ŠKODA, znaleźć można rozwiązania znane z wyższych segmentów samochodowego rynku – wspomnieć można chociażby system kamer AREA VIEW, BLIND SPOT DETECT (funkcja monitorowania martwego pola w lusterkach) czy PEDESTRIAN MONITOR, system hamowania awaryjnego w przypadku wykrycia pieszych przed pojazdem.

Goście tegorocznej edycji Poznań Motor Show będą mieli okazję nie tylko zapoznać się z wieloma systemami bezpieczeństwa stosowanymi w autach najpopularniejszej marki w Polsce, ale i doświadczyć wielu z nich na zewnętrznej strefie „Bezpieczeństwo klasy Š”. Na ekspozycji mierzącej 3800 m2, zaplanowano 3 różne strefy: place manewrowe, strefę symulatorów zdarzeń drogowych oraz strefę technologiczną.

Pierwsza z zadaszonych stref prezentować będzie symulatory zdarzeń drogowych. Na uczestników strefy będzie czekał symulator zderzeń, który ukaże siły oddziałowujące na pasażera samochodu, ulegającego zderzeniu z przeszkodą. Kolejną atrakcją w strefie będzie symulator dachowania.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom w strefie technologicznej goście będą mogli poznać auta marki ŠKODA w niecodzienny, niedostępny nigdzie indziej sposób. Dla uczestników zaplanowano trzy stanowiska: każde z nich będzie pozwalało na testowanie wybranych systemów bezpieczeństwa. Przygotowano m.in. interaktywne gry oparte o gogle VR Oculus Rift oraz okulary holograficzne Hololens.

Uczestnicy targów będą mogli poruszać się samochodami w asyście instruktorów ŠKODA Auto Szkoły i testować systemy w realnie odtworzonych sytuacjach drogowych na czterech placach manewrowych. Dwa z pośród nich przeznaczone zostaną do zaprezentowania systemu Area View, który zapewnia kierowcy duży komfort manewrowania na ograniczonej przez przeszkody powierzchni. System będzie wykrywał wszystkie znajdujące się w pobliżu zagrożenia i informował o nich uczestnika. Na kolejnych placach zaplanowano test asystenta jazdy z przyczepą (TRAILER ASSIST) oraz systemu hamowania awaryjnego w przypadku wykrycia pieszych przed pojazdem (PEDESTRIAN MONITOR).