AŻ 125 ZAŁÓG WYSTARTUJE W RAJDZIE ŚLĄSKA!

June 16, 2018
Już w najbliższy piątek i sobotę załoga ŠKODA Polska Motorsport wystąpi w 2. Rajdzie Śląska. Czy tym razem też stanie na podium?

Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk w ŠKODZIE FABIA R5 powalczą na śląskich oeasch o kolejne punkty w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. A po Rajdzie Nadwiślańskim nasze nadzieje na wysokie miejsca w kolejnych startach są naprawdę rozbudzone!

Na liście startowej Rajdu Śląska jest łącznie aż 125 załóg, które będą się ścigać w ramach trzech cykli – mistrzostw Polski, mistrzostw Śląska oraz mistrzostw dla samochodów historycznych (Motul HRSMP). Emocji na trasach nie zabraknie!

– To w większości techniczne oesy, które pamiętam z rożnych rajdów – Wisły czy Barbórki Cieszyńskiej – pisze Szymon Gospodarczyk na swoim profilu na Facebooku.

Tegoroczny Rajd Śląska składać się będzie z dziewięciu odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 112 kilometrów. Dwa z nich zostaną rozegrane w piątek 29 czerwca, a siedem w sobotę 30 czerwca. Zmagania zakończy ceremonia mety na rynku w Żorach, która rozpocznie się o godzinie 17:45.

– Bardzo dobrze wspominam zeszłoroczną edycję tego rajdu, podczas której walczyliśmy o tytuł mistrzów Polski w grupie open-N. Na trasie były tłumy kibiców. Ostatecznie to my stanęliśmy na najwyższym stopniu podium. Mam nadzieję, że tym razem będzie tak samo 🙂 – dodaje Gospodarczyk

Czy wśród załóg na podium znajdzie się ekipa ŠKODA Polska Motorsport? Przekonamy się już w ten weekend!

Klasyfikacja generalna RSMP:

  1. Jakub Brzeziński – 82 pkt
  2. Grzegorz Grzyb – 50 pkt
  3. Mikołaj Marczyk – 42 pkt
  4. Tomasz Kasperczyk – 28 pkt
  5. Marcin Słobodzian – 25 pkt

Ostatnie newsy