56. RAJD BARBÓRKA: RELACJA

December 3, 2018
KAJETANOWICZ Z DUBLETEM, MARCZYK ZAJMUJE DWA DRUGIE MIEJSCA Kierowca teamu ŠKODA Polska Motorsport zakończył sezon rajdowy doskonałym występem podczas 56. Rajdu Barbórka. Musiał uznać wyższość tylko wielokrotnego tryumfatora warszawskiej imprezy, Kajetana Kajetanowicza.

Kierowca teamu ŠKODA Polska Motorsport zakończył sezon rajdowy doskonałym występem podczas 56. Rajdu Barbórka. Musiał uznać wyższość tylko wielokrotnego tryumfatora warszawskiej imprezy, Kajetana Kajetanowicza.

To było szóste z kolei zwycięstwo Kajetanowicza w Rajdzie Barbórka, do którego w sobotni wieczór dołożył siódme już wygrane Kryterium Asów na Karowej. „Kajto” – którego pilotował Maciej Szczepaniak – wyrównał rekord zwycięstw w Warszawie należący do tej pory do Tomasza Kuchara.

Pierwszymi liderami Rajdu Barbórka 2018 byli jednak jadący ŠKODĄ FABIA R5 Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk. Rajdowy wicemistrz Polski wygrał zdecydowanie pierwszy odcinek specjalny na Autodromie Bemowo i utrzymywał pozycję lidera po drugim oesie. Kajetanowicz wyprzedził go po trzecim odcinku, ale tylko o 0,69 sekundy. Czwarty był już popisem trzykrotnego rajdowego mistrza Europy, jadącego w aucie najwyższej klasy WRC, który zwiększył przewagę nad Marczykiem do czterech sekund. Kroku tym dwóm załogom próbowali dotrzymać Łukasz Byśkiniewicz i Adam Jędraszek, którzy zakończyli Rajd Barbórka na trzeciej pozycji. Ostatni odcinek specjalny został odwołany z powodu wypadku na torze.

Wisienką na rajdowym torcie było tradycyjne Kryterium Asów. Rywalizacja na ulicy Karowej rozpoczęła się o 18:30 i tu też tylko Kajetan Kajetanowicz potrafił przebić wynik Mikołaja Marczyka. Tym razem jedynie o 0,97 sekundy. Podium wyglądało identycznie jak w głównej części warszawskiej imprezy.

Dwaj najlepsi kierowcy 56. Rajdu Barbórka nie szczędzili sobie komplementów. Zrobiłem, co mogłem, a być tuż za Kajetanem Kajetanowiczem, który jest moim największym autorytetem, to dobra oznaka – napisał Miko na Facebooku. Gratulacje dla Miko Marczyka, był bardzo szybki i zrobił dobrą robotę – powiedział Kajetanowicz po wygranej w rajdzie.

Ostatnie newsy