Škoda Superb - flagowy model marki, w czwartej generacji oprócz nowego wyglądu zewnętrznego, zostanie wyposażony w innowacyjne funkcje, ulepszoną technologię i całkowicie przeprojektowane wnętrze. Klienci będą mogli wybrać pomiędzy wersją liftback, a niezwykle przestronnym Combi. Nowa generacja kultowego modelu będzie oferowana z nowoczesnymi silnikami (Diesla lub benzynowymi), a także jako hybryda miękka lub plug-in.

Škoda Superb czwartej generacji będzie produkowana w zakładach Grupy Volkswagen w Bratysławie na Słowacji.

Škoda Superb Combi

Przeprowadzono testy na kole podbiegunowym

Nowe generacja modelu Škoda Superb pomyślnie przeszła intensywne testy przeprowadzane na kole podbiegunowym. Jakość i trwałość wykonania oraz funkcje pojazdu były oceniane w temperaturach sięgających nawet -30 stopni Celsjusza. Główny nacisk położono na stabilność i komfort jazdy na oblodzonych drogach oraz ogólną niezawodność podczas długich zimowych podróży. Ponadto, pojazd musiał wytrzymać dodatkowe obciążenie lodu i śniegu. Testom zostały poddane wszystkie elementy auta: podwozie, nadwozie, silnik, ogrzewanie i cały układ elektryczny.

Prezentowany materiał dotyczy samochodu, który nie jest jeszcze oferowany w sprzedaży i nie ma homologacji. Materiał ma charakter wyłącznie wizerunkowy. Dane techniczne dot. zużycia paliwa lub energii i emisji CO2 będą dostępne po wprowadzeniu samochodu do sprzedaży.

90 lat sukcesu modelu Škody Superb

I generacja:

W latach 2001-2008 sprzedano 137 000 egzemplarzy Škody Superb pierwszej generacji. Premierowy model został wyposażony w zaawansowane rozwiązania technologicznie, takie jak reflektory bi-ksenonowe, automatyczną skrzynię biegów Tiptronic czy funkcję Coming Home. Już pierwsza generacja Škoda Superb zebrała wiele prestiżowych nagród, m.in. "Best Import Car'" od niemieckiego magazynu samochodowego "Auto Bild".

II generacja:

Škoda Superb drugiej generacji pojawiła się w 2008 roku i jako pierwsza zaoferowała klientom możliwość wybór napędu 4x4. Wprowadzona w 2009 roku wersja Combi również podbiła serca fanów motoryzacji. Model ten został sprzedany w liczbie 618 000 egzemplarzy.

III generacja:

Trzecia generacja Škoda Superb, wprowadzona w lutym 2015 roku, oferuje zwiększoną przestrzeń dla pasażerów i bagażu w obu stylach nadwozia. Jest też bardziej ekonomiczna w stosunku do poprzedniej, emituje mniej spalin i jest wyposażona w innowacyjne systemy wspomagania zwiększające bezpieczeństwo.

Hybryda Plug-in

Model, który pokochali klienci, został ponownie odświeżony w 2019 roku, a wariant Škoda Superb iV stał się pierwszym modelem Škody typu plug-in hybrid. Do tej pory do klientów trafiło już ponad 777 000 sztuk trzeciej generacji.