Škoda Kodiaq drugiej generacji przeniesie bezpieczeństwo, technologię i wszechstronność na wyższy poziom. Będzie symbolem połączenia tych dwóch sfer i odpowiedzią na aktualne potrzeby klientów. Oprócz nowego wyglądu zewnętrznego, Škoda Kodiaq zostanie wyposażona w szereg nowoczesnych funkcji, ulepszoną technologię i całkowicie przeprojektowane wnętrze. Model ten zaoferuje wydajne silniki benzynowe i wysokoprężne, a także opcje plug-in i miękką hybrydę.

Škoda Kodiaq będzie budowana w fabryce Škody w Kvasinach w Czechach, będącej również siedzibą, w której powstał jej poprzednik.

Przeprowadzono testy na kole podbiegunowym

Nowa generacja modelu Škoda Kodiaq pomyślnie przeszła intensywne testy przeprowadzone na kole podbiegunowym. Jakość i trwałość wykonania oraz funkcje pojazdu były oceniane w temperaturach sięgających nawet -30 stopni Celsjusza. Główny nacisk położono na stabilność i komfort jazdy na oblodzonych drogach oraz ogólną niezawodność podczas długich zimowych podróży. Ponadto, samochód musiał wytrzymać dodatkowe obciążenie lodu i śniegu. Testom zostały poddane wszystkie elementy auta: podwozie, nadwozie, silnik, ogrzewanie i cały układ elektryczny.

Prezentowany materiał dotyczy samochodu, który nie jest jeszcze oferowany w sprzedaży i nie ma homologacji. Materiał ma charakter wyłącznie wizerunkowy. Dane techniczne dot. zużycia paliwa lub energii i emisji CO2 będą dostępne po wprowadzeniu samochodu do sprzedaży.

Historia sukcesu

Škoda Kodiaq pojawiła się na rynku w 2016 roku, zapoczątkowując udaną kampanię promującą SUV-y czeskiej marki. Od tego czasu sprzedało się już w ponad 740 000 egzemplarzy. Opcjonalnie dostępna jest też w wersji z siedmioma miejscami. W 2018 roku pojawiła się sportowa Škoda Kodiaq RS. Natomiast cała gama modelowa została zaktualizowana w 2021 roku. Dowodem na wybitną funkcjonalność i niezwykłą popularność tego modelu jest ponad 40 międzynarodowych nagród.