Wróć do strony modelu
Wszystkie szczegóły, których szukałeś

Kamiq dane techniczne

Wymiary samochodu

 

Bezpieczeństwo

Funkcje bezpieczeństwa

ŠKODA KAMIQ to bezpieczeństwo bez kompromisów. Następujące funkcje są dostępne w standardzie lub jako opcja:
Punkty mocowania Isofix i Top Tether do mocowania fotelika dziecięcego do siedzeń zewnętrznych drugiego rzędu. Isofix jest również dostępny dla przedniego fotela pasażera.
› W przeciwieństwie do tempomatu, który utrzymuje ustawioną prędkość, Speedlimiter pozwala kierowcy na jazdę z dowolną prędkością, ale nie większą niż wcześniej zdefiniowana wartość.
ABS zapobiega blokowaniu się kół podczas hamowania awaryjnego lub podczas hamowania na śliskich nawierzchniach.
XDS+ pomaga kierowcy podczas ostrych zakrętów i zapewnia neutralne zachowanie pojazdu podczas dynamicznego pokonywania zakrętów. Elektronika sterująca zasadniczo symuluje obecność samoblokującego mechanizmu różnicowego, aby poprawić przyczepność i dynamikę jazdy na zakrętach. Dzięki temu pojazd pokonuje zakręty pewniej i naturalniej niż wcześniej.
EDL pomaga podczas przyspieszania lub jazdy pod górę z niską przyczepnością pod jednym z napędzanych kół.
MSR przeciwdziała blokowaniu kół napędowych, które może wystąpić, gdy kierowca zwalnia na gładkiej powierzchni.
› Zwiększając ciśnienie hamowania, asystent hamowania pomaga kierowcom w sytuacjach, w których konieczne jest hamowanie awaryjne. Może to prowadzić do znacznego skrócenia wymaganej drogi hamowania.
ASR zapewnia płynne ruszanie i przyspieszanie bez buksowania kół na śliskich nawierzchniach.
Kontrola ciśnienia w oponach TPM+ informuje kierowcę o ciśnieniu w oponach przez cały czas.
› Opcjonalny asystent Hill-Hold Control pomaga kierowcom bezpiecznie ruszać pod górę. System aktywuje się na pochyłościach powyżej pięciu procent i zapewnia łatwe i bezpieczne ruszanie pod górę bez użycia hamulca ręcznego. System zapobiega staczaniu się samochodu do tyłu lub gaśnięciu.
› Migające światła hamowania zmniejszają ryzyko uderzenia w tył pojazdu, zwłaszcza podczas zbliżania się do korków na autostradach lub gwałtownego hamowania przed niespodziewaną przeszkodą.

Koło zapasowe

Standardowy zestaw do naprawy opon można opcjonalnie wymienić na:
› Dojazdowe koło zapasowe (opona 6J × 16" ET 35, 195/60 R16) przeznaczone do felg 16", 17" i 18".
› Koło zapasowe (opona 3,5J × 18" ET 38, 125/70 R18) przeznaczone do użytku z systemem dźwiękowym ŠKODA.

Zielone technologie

System Start-Stop

Ideą systemu Start-Stop jest wyłączanie silnika za każdym razem, gdy nie ma potrzeby jego pracy, co jest szczególnie praktyczną funkcją w środowisku miejskim, gdzie znacznie zmniejsza zużycie paliwa. System Start-Stop uruchamia się automatycznie po uruchomieniu silnika i można go ręcznie wyłączyć w dowolnym momencie.

Odzyskiwanie energii hamowania

Co się dzieje, gdy energia jest odzyskiwana? Energia kinetyczna jest przekształcana w użyteczną energię elektryczną, która jest magazynowana w akumulatorze lub wykorzystywana w systemach elektrycznych. Podczas hamowania silnikiem alternator dostarcza energię elektryczną do urządzeń i ładuje akumulator. Oszczędza to paliwo, które w przeciwnym razie zostałoby wykorzystane do tych zadań.

Tryb Eco (wybór trybu jazdy)

Jednym z trybów oferowanych przez system Driving Mode Select jest Eco – tryb dla kierowców dbających o środowisko, dla których ekonomiczna jazda jest priorytetem. Specyficzną cechą trybu Eco jest tryb wybiegu w wybranych samochodach z automatyczną skrzynią biegów DSG. Tryb wybiegu jest używany podczas jazdy bez stopy na pedale gazu.

Zalecenia dotyczące optymalnego przełożenia

Właściwy dobór przełożenia pozwala zaoszczędzić paliwo i zwiększyć komfort jazdy. Niższe prędkości obrotowe silnika oznaczają mniejsze zużycie paliwa i cichszą pracę silnika. Symbole w prawym górnym rogu wyświetlacza albo potwierdzają, że aktualny bieg jest prawidłowy, albo zalecają zmianę biegu na wyższy lub niższy.