ŠKODA E-MOBILITY

Wszystkich nas napędza energia, jednak sama energia to nie wszystko. Gdy nie będzie ona prawidłowo spożytkowana, nigdy nie wykorzystamy w pełni swojego potencjału. To dlatego efektywność energii – tzw. Crafting Energy - jest fundamentem eMobility ŠKODY. Tworząc ten kierunek skupiamy się na tym, co ważne, i pozwalamy naładować życie pozytywną energią.

ŁADOWANIE

Ładowanie pojazdu elektrycznego powinno być równie naturalne jak ładowanie smartfona.

MODELE

Rewolucja ŠKODA eMobility to droga do przyszłości oparta na zrównoważonym rozwoju. Do końca 2022 roku rodzina modelowa marki będzie obejmować 10 elektrycznych pojazdów w różnych segmentach - 6 z nich będzie całkowicie elektrycznych, 4 z nich będą hybrydami. Oto część z nich!

ŠKODA VISION E

VISION E to wizja rozwoju marki i przyszłości mobilności.

TECHNOLOGIA AKUMULATORÓW

Pojazdy elektryczne ŠKODA posiadają najnowocześniejszą technologię akumulatorów litowo-jonowych o najwyższej możliwej gęstości energii, opracowanej z myślą o bezpieczeństwie i wydajności. Ich system zarządzania zapewnia optymalną efektywność dla tysięcy cykli ładowania.

Czy akumulatory w samochodach elektrycznych ŠKODA zajmują dużo miejsca?

Zarówno w hybrydowych samochodach typu plug-in Hybrid EV (PHEV), jak i elektrycznych EV (BEV), akumulatory są tak zintegrowane, by zapewniać maksymalizację przestrzeni. Akumulatory PHEV zajmują przestrzeń zwykle przeznaczoną na zbiornik paliwa, pozostawiając tyle samo miejsca, co w klasycznych autach. W przypadku wersji BEV rozwiązanie jest jeszcze korzystniejsze - akumulator jest częścią samego podwozia, co pozwala przekształcić przód samochodu w dodatkowy bagażnik.

Czy akumulatory EV można poddać recyklingowi?

Recykling akumulatorów litowo-jonowych ma kluczowe znaczenie dla branży motoryzacji, jednak jego koszt jest bardzo wysoki. Wraz z rozwojem ŠKODA eMobility wzrasta produkcja akumulatorów litowo-jonowych, napędzając tym samym popyt na surowce i pobudzając rozwój tańszych oraz skuteczniejszych metod recyklingu.

Jakie istnieją opcje ponownego wykorzystania akumulatora?

Nawet po spadku żywotności akumulatora w samochodzie recykling nie jest jedyną opcją. Akumulatory te można przekształcić w urządzenia do magazynowania energii, a dzięki temu ogólna żywotność akumulatora zostaje przedłużona o wiele lat. Innymi słowy, nasze akumulatory mogą dostać drugie życie.

PRZYSZŁOŚĆ MOBILNOŚCI

Jesteś gotowy na krok w przyszłość? Dowiedz się więcej o tym, co nas czeka w erze eMobility.