Wróć do strony modelu

Przejdź

Wszystkie szczegóły, których szukasz

ŠKODA SUPERB COMBI OD STRONY TECHNICZNEJ

Wymiary auta


Bezpieczeństwo

Ogranicznik prędkości

Ta funkcja pozwoli Ci ustawić maksymalną prędkość, której samochód nie przekroczy – np. w przypadku ograniczenia prędkości. Ogranicznik działa w zakresie 30-210 km/h, więc będziesz mógł korzystać z niego również na autostradzie.

Ogranicznik prędkości
Pozostałe elementy bezpieczeństwa

ŠKODA Superb Combi nie uznaje kompromisów w kwestii bezpieczeństwa – samochód jednogłośnie uzyskał 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP – to maksymalna ocena. Jednak w tym samochodzie bezpieczeństwo idzie w parze również z komfortem.

ABS – skutecznie zapobiega blokowaniu kół podczas hamowania na śliskiej nawierzchni

MSR – zapobiega utracie przyczepności podczas zwalniania i hamowania silnikiem.

ASR – zapewnia łagodne ruszanie na śliskiej nawierzchni, zapobiegając utracie przyczepności i „buksowaniu" kół.

EDL – pomaga zachować przyczepność podczas przyspieszania lub wjazdu pod wzniesienie

XDS+ - blokada mechanizmu różnicowego, która pomaga kierowcy płynnie i bezpiecznie pokonywać nawet ostre zakręty

Wspomaganie nagłego hamowania – zwiększa ciśnienie w hamulcach podczas nagłego i nieprzewidzianego hamowania

Pulsujące światła hamowania – ostrzegają innych kierowców w razie nagłego hamowania

Napęd na wszystkie koła

Napęd 4x4

ŠKODA Superb Combi dostępna jest z najnowszym układem napędu ze sprzęgłem 4x4 – dostępne z silnikami 1.4 TSI/150 KM, 2.0 TSI/280 KM, 2.0 TDI/150 KM i 2.0 TDI/190 KM. Napęd ten jest gwarancją lepszej przyczepności w każdych warunkach i większej wszechstronności, gdy wraz ze znajomymi lub rodziną będziesz podbijał nieznane dotąd drogi. Napęd rozdziela moc pomiędzy koła automatycznie, tak byś Ty nie musiał się niczym martwić i mógł czerpać maksimum przyjemności z jazdy.

Technologie Green

Technologia Aktywnych Cylindrów (ACT)

Technologia Aktywnych Cylindrów, inaczej ACT, to system, który pozwoli Ci na oszczędniejszą jazdę. Gdy nie będziesz wykorzystywał maksymalnej mocy, cylindry drugi i trzeci zostaną tymczasowo wyłączone. W zależności od stylu jazdy, technologia ta może zmniejszyć zużycie paliwa o ok. 0,5 l/100 km. ACT działa w zakresie prędkości 1400-4000 obr./min, do prędkości 130 km/h.

System start-stop

Start-Stop pozwala ograniczyć zużycie paliwa w mieście, a jego działanie jest bardzo proste – silnik wyłącza się automatycznie za każdym razem, gdy jego praca nie jest wymagana (np. na światłach lub w korku). Gdy tylko wciśniesz pedał sprzęgła, by wrzucić bieg, silnik natychmiast się załączy. Start-Stop można w każdej chwili dezaktywować.

System start-stop
Funkcja odzyskiwania energii z hamowania

ŠKODA posiada specjalny system, który zbiera i magazynuje wytworzoną podczas hamowania energię, by ta się nie zmarnowała. Następnie wykorzystuje ją na bieżąco w instalacjach elektrycznych lub przechowuje w akumulatorze – to pozwala zaoszczędzić paliwo, które normalnie byłoby zużyte do tych zadań.

Funkcja odzyskiwania energii z hamowania
Tryb Eco (Driving Mode Select)

Jednym z trybów jazdy do wyboru w modelu Superb jest Eco - tryb świadomych ekologicznie kierowców, dla których priorytetem jest oszczędność. Tryb Eco dostępny jest w modelach z automatyczną skrzynią biegów – działa po zdjęciu nogi z pedału gazu i pozwala osiągnąć niższe spalanie oraz emisję CO2.

Podpowiedź zmiany biegów

Właściwy wybór biegu to klucz do oszczędnej i wydajnej jazdy. Niższe obroty silnika pozwalają na cichszą pracę oraz mniejsze zużycie paliwa. Funkcja ta „podpowie” Ci, kiedy załączyć wyższy lub niższy bieg, podając czytelne informacje na wyświetlaczu.

Podpowiedź zmiany biegów